főoldal & partnerek & oldal információk & in-out
Légy üdvözölve a FurryPaws.gp-n avagy az állatok világában. Ha te is imádod az állatokat akkor tarts velem. Megismerheted az én szőrös barátaimat is és más kevésbé ismert vagy a már sajnos kihalt fajokat de a mai nap élő ritka állatkat is.Állattartásról is szó lesz és egyéb különlegességekről is.Remélem velem tartasz, hisz ez még nekem is új lesz. Nagyon szeretem az állatokat, ők az igazi barátaim.Szerettem volna egy olyan oldalt ami csak róluk szól, és ami csak az enyém.
Jó böngészést, Deb.
| |
|
Tartalom:
Sheila Hocken szép, okos, fiatal angol lány, aki tizenéves korára, fokozatos szemromlás után teljesen megvakul. Ez a tragédia azonban nem teszi rokkanttá, ellenkezőleg, önérzete, bátorsága arra készteti, hogy a legnagyobb nehézségeket is leküzdve úgy dolgozzon, mozogjon, szórakozzon, mint a látók. Nem csupán véletlen tehát, hanem tudatos, akaraterős viselkedésének jutalma is, hogy csodálatos támaszra talál egy vakvezető kutyában, a legtöbb embernél megbízhatóbb, egyúttal játékos, furfangos Emmában. Közös élményeiket írja le az írónak is kiváló teljesítményt nyújtó szerző a lelkesítő happy endig: műtét útján visszanyeri szeme világát, és boldog feleségként és anyaként búcsúzunk tőle az izgalmas, emlékezetes könyv utolsó lapjain.
Vélemény:
Én is olvastam a könyvet, csodálatos! Az egész nagyon jól meg van írva és a történet is gyönyörű. Emma nagyon-nagyon okos és Sheila pedig nagyon kitartó.Mindenkinek ajánlom, mert gyönyörű könyv.
| |
|
|
|
A Dodó madár2013.07.06. 22:36, Deb
Gyakran Mauritius szigeti dodó, mauritiusi dodó, remetegalamb, dodógalamb vagy ritkábban dronte-madár) (Raphus cucullatus) a madarak osztályába a galambalakúak (Columbiformes) rendjébe és a dodófélék (Raphidae) családjába tartozó röpképtelen kihalt faj. A dodógalamb az ember által kipusztított állatfajok jelképévé vált, ami miatt szégyelheti magát az emberi faj...
Az Indiai-óceán területén lévő Mauritius szigetén élt.
A dodók életmódjáról viszonylag keveset tudunk, mivel csontmaradványok és hiteles feljegyzések alig maradtak fenn róluk. Annyi biztos, hogy Mauritius szigetének őserdeiben talajlakó életmódot folytattak, ahol különféle növényi termésekkel, illetve kisebb gerinctelen állatokkal táplálkoztak. Egy, ritkán két tojást költöttek ki a földön elkészített fészkeikben. A tojók talán kétévente költöttek. A mai galambok életmódjából egyesek arra következtetnek, hogy a hímek territóriumokat tartottak fenn.
A dodó nem rokona más röpképtelen madaraknak, mint például az afrikai struccféléknek, a dél-amerikai nanduféléknek, az ausztráliai emuféléknek, az új-guineai kazuárféléknek, az új-zélandi kiviféléknek, valamint a már kihalt moa- (Új-Zéland) és elefántmadár-féléknek (Madagaszkár).
Ha eddig nem olvastál, ezt olvasd el, és tudd meg milyen az ember.
Felfedezése,kihalása
Mauritius szigetét feltehetően már a 10. századi arab és maláj hajósok is ismerték, és 1505-ben portugál hajósok is kikötöttek a szigeten. Ám mindezek még nem voltak nagy hatással a sziget faunájára. A nagy változások akkor kezdődtek, amikor holland telepesek költöztek az addig lakatlan szigetre 1638-ban, mivel azt támaszpontként használták a Távol-Keletre vezető kereskedelmi hajózásban: ettől számítva a dodók kevesebb mint száz éven belül, 1690-re kipusztultak.
Annak ellenére, hogy húsuk zsíros és rágós, szinte élvezhetetlen volt, a szigeteket felkereső utazók néha vadásztak rájuk. Az emberrel szemben bizalmas madarak nem futottak el a partra szálló hajósok elől. Szórványos híradások szerint a fűszerkereskedõ hajók matrózai sokszor furkósbottal öldösték le őket, hogy élelemhez jussanak.
Kihalásukat a félénkség teljes hiánya és legfőképpen a telepesek által behurcolt és később elvadult háziállatok (például disznók, kutyák, makákók) és patkányok okozták, amelyek felfalták a földön fészkelő madarak tojásait. Hozzájárulhatott kihalásukhoz élőhelyük, az őserdők tönkretétele: a fákat kivágták, és az erdők területén ültetvényes gazdálkodásba kezdtek. A különös formájú állat felkeltette a korabeli európaiak érdeklődését, ezért sok példányt Nyugat-Európába szállítottak, ahol főleg vásári látványosságként mutogatták őket, ill. múzeumokba kerültek.
| |
|
|